Krkonošské pohádky 2: Anče a Kuba mají Kubíčka

Krkonošské pohádky 2: Anče a Kuba mají Kubíčka

Každý příběh má své pokračování ...

V potoce už uběhlo něco vody, Ančeti s Kubou se narodil kluk jak buk a dostal jméno Kubíček. Jinak ale vše zůstalo při starém a Trautenberk pořád na všechny křičí své himllaudóny, donrverty a krumcajs elementy a vymýšlí darebnosti ...

Jenže Anče, Kuba, hajný a teď už i Kubíček si s ním vědí rady. A když ne, je nablízku Krakonoš.

Legendární Krkonošské pohádky zná zřejmě každý. Však také po právu v roce 2013 vyhráli anketu o nejoblíbenější večerníček. Mají celkem 20 epizod. Málokdo však tuší, že se v roce 1989 připravovalo natáčení dalších 7 dílů. K němu již bohužel nedošlo, ale jejich autorka Božena Šimková nám na základě původních scénářů připravila představení Krkonošské pohádky 2: Anče a Kuba mají Kubíčka.

I když divadelních představení inspirovaných Krkonošskými pohádkami bylo (a je) celá řada, k jejich oficiální divadelní adaptaci došlo teprve nedávno. Scénáristka Božena Šimková se sama podílela na vzniku divadelní verze. Na premiéře byla hotovým tvarem doslova nadšená.

Představení se hraje již několik let před permanentně vyprodaným hledištěm. A v roce 2017 jsme uvedli premiéru přímého pokračování původního příběhu, jehož příprava začala v roce 1989, ale nebylo realizováno.

Stejně jako u prvních Krkonošských pohádek je i v tomto představení použita původní „večerníčkovská“ hudba profesora Vadima Petrova.

V představení je použit stroboskop.

Hrají: Libor Jeník, Vojtěch Matějíčka, Kryštof Nohýnek, Kristýna Podzimková, Radim Jíra, Michal Pazderka, Petr Pěknic, Štěpánka Prýmková, Rostislav Trtík
Autor: Božena Šimková, Vadim Petrov
Režie: Vít Prýmek
Žánr:představení pro děti
Délka:90 min.
Premiéra:05.03.2017
Derniéra:02.02.2019
Reprízy:29
Upozornění:Každý divák bez rozdílu věku musí mít vlastní vstupenku.

Termíny představení:

Aktuálně není vypsán žádný hrací termín